Formacionet zyrtare, Brazil-Zvicër/ Tite zëvendëson Neymar me një mesfushor, Shaqiri në stol

Formacionet zyrtare, Brazil-Zvicër/ Tite zëvendëson Neymar me një mesfushor, Shaqiri në stol

16:27, 28/11/2022

Në orën 17:00 do të luhet supersfida mes Brazilit dhe Zvicrës në Botërorin e Katarit. Kjo është ndeshja e dytë për ekipet në fazën e grupeve. 

Brazili në kërkim të fitores së dytë në Grupin G teksa kombëtarja Selecao përballet me Zvicrën.

Edhe Helvetët nga ana e tyre vijnë me tre pikë dhe synojnë një paraqitje pozitive ndaj Brazilit favorit për triumfin final në Botërorin e Katarit. Trajneri Tite vuan mungesën e Neymar të dëmtuar ndaj Serbisë teksa dy janë ndryshimet në formacionin e brazilianëve.

Danilo është uulur në stol dhe në vendin e tij aktivizohet Militao në krahun e djathtë, ndërsa Fred rreshtohet në mesfushë përkrah Casemiros. Në sulm, dyshja Richarlison e Paqueta. Ndërkohë, në kampin zvicerian, Xherdan Shaqiri është ulur në stol ndërsa titullar është kapiteni Granit Xhaka. Në sulm, luan dyshja Vargas-Embolo.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco