FOTO/ Arsyeja përse disa futbollistë po mbajnë këto maska ​​të çuditshme në Botëror

FOTO/ Arsyeja përse disa futbollistë po mbajnë këto maska ​​të çuditshme në Botëror

15:21, 28/11/2022

Disa futbollistë kanë dalë në fushë gjatë ndeshjeve të Kupës së Botës me disa maska të çuditshme që ngjasojnë me atë të muzikalit Phantom of the Opera.

Maskat janë pajisje mbrojtëse të teknologjisë së lartë, të cilat janë bërë nga materiale si polikarbonati dhe mbrojnë lojtarët që kanë pësuar lëndime në fytyrë, duke siguruar që ata të mund të luajnë pa rrezikuar dëmtime të mëtejshme.

Disa janë printuar 3D për t’u përshtatur saktësisht me fytyrën e tyre.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco