Goli i Thaqit zgjidhet më i miri i javës në Ligën e Konferencës (VIDEO)

Goli i Thaqit zgjidhet më i miri i javës në Ligën e Konferencës (VIDEO)

12:42, 07/10/2022

Ballkani dje arriti fitoren e parë historike në fazën e grupeve të Ligës së Konferencës, duke e mposhtur Sivassporin me rezultatin 3:4.

Kjo fitore, e dërgon ekipin kosovar në vendin e parë në grup me katër pikë, aq sa kanë edhe tri ekipet tjera të grupit.

Golin e parë për suharekasit mbrëmë e shënoi Armend Thaqi.

Thaqi shënoi nga distanca një gol të bukur, e që nga Liga e Konferencës është zgjedhur si më i miri i javës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco