Tragjedia e Indonezisë, UEFA: Një minutë heshtje para çdo ndeshje në 4 kompeticione

Tragjedia e Indonezisë, UEFA: Një minutë heshtje para çdo ndeshje në 4 kompeticione

15:19, 04/10/2022

UEFA ka njoftuar se do të mbahet një minutë heshtje në një pjesë të madhe të ndeshjeve të futbollit, në kujtim të viktimave të tragjedisë që ndodhi në stadiumin Kanjuruhan në Indonezi, ku humbën jetët rreth 170 persona.

Ky lajm është bërë publik nga vetë UEFA në një reagim zyrtar, ku ndër të tjera zbulon dhe kompeticionet ku do të mbahet një minutë heshtje në çdo fillim ndeshjeje.

Të gjitha ndeshjet e kësaj jave në Champions League, Europa League, Conference League dhe play-off-i i Botërorit për femra do të nisë me një minutë heshtje.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco