Cassano 'akuzon' Inzaghin: Asllani i fortë, por luan i frikësuar prej trajnerit!

Cassano 'akuzon' Inzaghin: Asllani i fortë, por luan i frikësuar prej trajnerit!

16:43, 03/10/2022

Rezultatet zhgënjyese në këtë fillim të sezonit për Interin që ka regjistruar katër humbje në tetë ndeshjet e para të Serisë A, bëjnë që trajneri Simone Inzaghi të përfundojë në bankën e të akuzuarve. Drejtuesit ende i kanë dhënë besim, megjithatë skuadrës i duhet të reagojë shpejt teksa pjesë e 11-tëshes titullare në ndeshjen e fundit ndaj Romës në kampionat ishte edhe Kristjan Asllani.

Paraqitja e mesfushorit të kombëtares u komentua pozitivisht, megjithatë duket se ish-lojtarit të Inter Antonio Cassano, i ka bërë diçka përshtypje në lidhje me ndeshjen e zhvilluar nga 20-vjeçari. Barezi që na ka mësuar duke folur haptazi thekson se mesfushori shqiptar luan i friëksuar pasi trajneri Inzaghi nuk i beson.

“Problemi i Interit qëndron në mesfushë, në ndeshjen e fundit aktivizuan atë djaloshin (Kristjan Asllanin) i cili është shumë i fortë. Por, në fushë shihet që luan i frikësuar sepse trajneri Inzaghi nuk i beson. Kështu ndodh edhe me Robin Gosens, duket si një “peshk jashtë ujit”. Inzaghi bën mirë të “zgjohet” pasi përndryshe do të jetë shumë vonë”, u shpreh Cassano.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco