Video e frikshme nga Argjentina: Lojtarët për pak sa nuk kanë humbur jetën gjatë festimeve

Video e frikshme nga Argjentina: Lojtarët për pak sa nuk kanë humbur jetën gjatë festimeve

14:51, 29/09/2022

Festa e futbollistëve të Belgranos pas rikthimit në elitën e futbollit argjentinas për pak sa nuk rezultoi në një katastrofë e paprecedentë pasi lojtarët për pak goditën me kokë një urë.

Lojtarët e Belgranos me dhjetëra mijëra tifozë festuan rikthimin në elitë. Ata e bënë këtë duke ngarë një autobus të hapur nëpër qytet dhe duke festuar me fansat e tyre.

Mirëpo, në një moment është regjistruar një video e frikshme. Autobusi ka kaluar mu nën urë dhe vetëm reagimi i futbollistëve të kthjellët ka parandaluar një tragjedi të paprecedentë.

Shoferi bëri një gabim dhe ura ishte vetëm disa centimetra mbi kokat e futbollistëve. Futbollistët arritën të ulen mjaftueshëm sa për të shmangur goditjen fatale.

Lojtarët pothuajse u shtypën dhe tifozët që po filmonin mbetën të tronditur. U dëgjuan edhe britmat e tifozëve të shumtë të Belgranit të pranishëm.

Festa zgjati më shumë se katër orë pas fitores ndaj skuadrës Brown de Adrogue (3-2), por mund të kthehej në një fatkeqësi të paprecedentë.

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco