Kylian Mbappe nuk e do Neymarin në skuadrën e PSG-së

Kylian Mbappe nuk e do Neymarin në skuadrën e PSG-së

14:42, 29/09/2022

Marrëdhënia mes Kylian Mbappe dhe Neymar në Paris Saint-Germain ‘ka kaluar nga e ftohtë në polare’ këtë sezon në një kërcënim serioz për harmoninë e ekipit.

Mbappe thuhet se nuk e do fare brazilianin në krah, ndërsa 30-vjeçari Neymar ‘ka mbetur i habitur nga ndikimi që i është dhënë sulmuesit 23-vjeçar të Francës’.

Ka qenë rasti  kur PSG shpërtheu bankën për të bindur Mbappe të refuzojë Real Madridin dhe të nënshkruajë një zgjatje të kontratës gjatë verës.

L’Equipe raporton se marrëdhënia mes të dyve është përkeqësuar shumë që nga fillimi i sezonit.

Ata thonë se Mbappe nuk do të kishte kundërshtuar shitjen e Neymar, i cili ka qenë me kampionët francezë që nga viti 2017, gjatë verës, pasi këshilltari i ri i futbollit Luis Campos riformoi skuadrën.

Megjithatë, ai largim nuk ndodhi dhe Neymar është bindur se Mbappe ishte një forcë shtytëse në përpjekjen për të bindur drejtuesit për ta shitur atë.

Ndërsa dy lojtarët mund të buzëqeshin në publik për të pretenduar se gjithçka është në rregull – dhe mund të festojnë golat së bashku – në prapaskenë gjërat thuhet se janë bërë shumë të ftohta.

Lionel Messi ka vepruar si një ndërmjetës për të mbajtur sezonin e PSG-së në rrjedhë, raporton L’Equipe.

Ndërsa asnjë lojtar nuk e trajtoi drejtpërdrejt situatën gjatë ndeshjeve të fundit ndërkombëtare.

Mbappe, duke folur pas fitores së Francës ndaj Austrisë, tha: “Kam shumë më tepër liri këtu me Francën. Në Paris është ndryshe, nuk ka. Më kërkohet të bëj pivotin, është ndryshe.’

Neymar, pasi Brazili mundi Ganën në Le Havre, u pyet për marrëdhëniet me Mbappe. Ai nuk u përgjigj vetëm u largua nga zona e intervistës.

Pati një mosmarrëveshje në fushë mes dyshes për penallti gjatë fitores 5-2 të PSG ndaj Montpellier në gusht.

Mbappe kishte humbur një penallti në fillim të ndeshjes dhe mendonte se do të kishte një shans të dytë kur PSG-së t’i jepej një tjetër.

Megjithatë, Neymar mori përsipër dhe u shndërrua nga 12 metra. Mbappe më vonë do të shënonte një gol, por refuzoi të festonte, gjë që i irritoi bashkëlojtarët e tij.

Të dy lojtarët janë në formë të shkëlqyer shënimi me Neymarin 10 herë në të gjitha garat gjatë javëve të para të sezonit dhe Mbappe nëntë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco