Ekipi gjerman gati të shpenzojë 4 milionë euro për Mergim Berishën

Ekipi gjerman gati të shpenzojë 4 milionë euro për Mergim Berishën

13:32, 29/09/2022

Kur Augsburg ra dakord për një marrëveshje për të nënshkruar Mergim Berishën në huazim nga Fenerbahce gjatë verës, një opsion blerjeje u përfshi në marrëveshje.Sipas Sport Bild, skuadra e Bundesligës ka një opsion për të nënshkruar me sulmuesin për 4 milionë euro në fund të sezonit.

24-vjeçari Berisha është paraqitur tre herë për Augsburg deri më tani, duke shënuar një gol dhe një asistim.Fenerbahce pagoi 5 milionë euro për të nënshkruar me Berishën nga RB Salzburg në vitin 2021.


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco