Pavard zbulon se ka vuajtur nga depresioni gjatë periudhës së izolimit nga pandemia

Pavard zbulon se ka vuajtur nga depresioni gjatë periudhës së izolimit nga pandemia

17:02, 25/09/2022

Mbrojtësi i Bayern Munchen dhe i kombëtares franceze, Benjamin Pavard, foli për depresionin gjatë izolimit të vendosur për shkak të pandemisë së koronavirusit.

“Shumë pak njerëz e dinë se çfarë kam kaluar. Gjithçka ishte e gabuar në kokën time. Në fillim i thua vetes se do të kalojë, por kur sheh që asgjë nuk ka ndryshuar dhe shkon në stërvitje pa asnjë dëshirë, e kupton që duhet të reagosh.

Unë jam një person si gjithë të tjerët. Edhe pse kam një shtëpi të bukur me palestër, më duhet të lidhem me njerëz të tjerë. U ngrita në mëngjes dhe nuk kisha oreks. U përpoqa të merresha me diçka, gatuaja, shikoja shfaqje televizive.

Nuk më pëlqen fjala depresion, por kjo është ajo që kam përjetuar. U maskova, u përpoqa të mos ua tregoja të tjerëve, por tani ndihem shumë më mirë. Dola nga kjo situatë dhe më ndryshoi. Isha vetëm, si shumë lojtarë të tjerë, dhe më duhej të rrethohesha me njerëzit e duhur për të ngritur kokën”, thekson Pavard.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco