U shkarkua nga Chelsea, Thomas Tuchel duhet të largohet edhe nga Anglia

U shkarkua nga Chelsea, Thomas Tuchel duhet të largohet edhe nga Anglia

16:40, 25/09/2022

Thomas Tuchel mund të detyrohet të largohet nga Anglia përpara Krishtlindjeve pas shkarkimit të tij nga Chelsea.

Trajneri gjerman u shkarkua në fillim të shtatorit nga pronari i ri amerikan Tod Bohli.

Por dalja e Britanisë nga Bashkimi Europian do të thotë se ai duhet të lërë vendin brenda 90 ditëve nga shkarkimi i tij, sepse hyri në vend pas Brexit, me regjimin e ri të vizave.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco