U mposhtën nga Hungaria, Muller justifikohet: Nuk ishte dita jonë!

U mposhtën nga Hungaria, Muller justifikohet: Nuk ishte dita jonë!

11:08, 24/09/2022

Fitorja e kombëtares hungareze me rezultatin 0-1 ndaj Gjermanisë nuk ka shkaktuar surprizë te mesfushori veteran, Thomas Muller. 33-vjeçari nuk ka ngurruar të vlerësojë kundërshtarët për fitoren, por i ka disa fjalë edhe për shokët e tij:

“Hungaria a vërtetoi edhe një herë që nuk është një kundërshtar i zakonshëm.

Njerëzve nuk u bën përshtypje kur emra të kombëtareve të niveleve të tilla duelojnë përballë kombëtareve të mëdha, por sot fitohet në fushë dhe jo nga emri.

Por kjo nuk do të thotë se ne nuk luftuam më maksimum dhe në fund u mposhtëm nga një rast episodik”, pohoi ndër të tjera Muller.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco