Immobile i dëmtuar, sulmuesi italian mungon në ndeshjen ndaj Anglisë

Immobile i dëmtuar, sulmuesi italian mungon në ndeshjen ndaj Anglisë

12:33, 23/09/2022

Ciro Immobile ka pësuar një dëmtim muskulor dhe është përjashtuar nga ndeshja e mbrëmjes së sotme me Anglinë në Ligën e Kombeve.

Sipas "Gazzetta-s", sulmuesi veteran ka pësuar një dëmtim muskulor që do ta detyrojë të qëndrojë në stol, njësoj si Sandro Tonali, Marco Verratti , Matteo Politano dhe Davide Calabria .

Klubi komunikon se Immobile nuk do të rikthehet në klubin e tij dhe gjendja e tij fizike do të vlerësohet sërish në ditët në vijim, me shpresën se do të jetë në dispozicion për t'u rikuperuar për ndeshjen kundër Hungarisë të hënën.

Immobile filloi një sezon të mirë me Lazion, pasi shënoi pesë gola në shtatë ndeshje në Serie A.

Ai nuk ishte në gjendje të përsëriste formën e tij me Azzurri-t pasi kishte shënuar vetëm 15 gola në 55 paraqitje për ekipin e tij kombëtar.

Gianluca Scamacca ose Giacomo Raspadori mund të zëvendësojnë Immobile sonte.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco