Berisha flet për 'llugën' në Komitetin Olimpik të Kosovës, a ka njohuri ministri Çeku?

Berisha flet për 'llugën' në Komitetin Olimpik të Kosovës, a ka njohuri ministri Çeku?

14:52, 21/09/2022

Juristi Durim Berisha ka thënë se në mungesë të një sistemi të drejtësisë efikas, Ismet Krasniqi dhe Besim Aliti e sfidojnë shtetin ne pozitat e tyre ne Komitetin Olimpik të Kosovës.

Sipas Berishës, ndonëse KOK i nënshtrohet vendimeve gjyqësore, administrative dhe vendimeve të federatave, ata vazhdojnë të mos ndryshojnë emrat e përfaqësuesve zyrtarë të Federatës së Taekwondo-së të Kosovës në regjistrin e federatave.

"Veprimet e njejta kriminale per te njejten arsye te njejte kriminale, i paten bere edhe Besim Hasani dhe Shasivar Haxhijaj. Ne asamblete e Komitetit Olimpik, perfshire ato zgjedhore, ne vend qe te ftoheshin perfaqesuesit zyrtare te FTK, ftoheshin miqt e jaranat e tyre qe votonin per ta.

Si shkak i kesaj bllokade kriminale, federatat nderkombetare nuk i kane perditesuar emrat e perfaqesuesve zyrtare te FTK dhe pjesemarrja e sportisteve tone po pamundesohet. "Nuk prishe pune edhe nese nuk shkojne garuesit tuaj" ju kishin thene perfaqesuesve te disa klubeve.
E ministri Hajrulla Ceku nuk e din as vet se çka osht ka lyp ne poziten e tij si minister", ka shkruar Berisha.

Postimi i tij:

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco