Bernardo Silva mbetet në Man City

Bernardo Silva mbetet në Man City

08:42, 18/08/2022

Pavarësisht thashethemeve që e lidhin atë me një lëvizje te Barcelona, ​​duket se Bernardo Silva do të mbetet te Manchester City.

Me vetëm dy javë të mbetura deri në mbylljen e afatit kalimtar të verës, gjigantët anglezë kanë përjashtuar një shitje të mundshme duke qenë se ylli portugez është një nga lojtarët më të mirë të Pep Guardiolës.

City kurrë nuk ka qenë plotësisht i interesuar për të shitur Silvën.

Megjithatë, Guardiola e bëri të qartë në fillim të verës se klubi nuk do të mbante një lojtar që nuk donte të qëndronte.

Këto deklarata erdhën pasi u bë e ditur se Barcelona ishte e interesuar për nënshkrimin e portugezit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco