Ballkani e zyrtarizon largimin e katër lojtarëve

Ballkani e zyrtarizon largimin e katër lojtarëve

15:30, 15/08/2022

Ballkani ka njoftuar sot edhe zyrtarisht për largimin e katër futbollistëve të tij.

Bëhet fjalë për Kushtrim Gashin, Theophilus Solomon, Dilivio Hoffman dhe Arens Mateli, të cilët nuk janë më pjesë e kampionit aktual të Kosovës.

Therandasit i kanë falënderuar futbollistët në fjalë për kontributin e dhënë sa ishin pjesë të tyre, ndërsa ju kanë uruar suksese në të ardhmen.

Ballkani e shkroi historinë duke u kualifikuar në fazën e “play-offit” të Ligës së Konferencës, ndërsa nuk e ka nisur ende sezonin e ri në Superligë pasi ka kërkuar që ndeshja e parë t’i shtyhej.

Skuadra nga Suhareka i bëri disa përforcime gjatë verës, por edhe disa largime, siç është katërshja në fjalë, por edhe të tjerë paraprakisht. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco