10 klubet që kanë shpenzuar më shumë në merkato e kësaj vere

10 klubet që kanë shpenzuar më shumë në merkato e kësaj vere

14:31, 15/08/2022

Kjo ishte një verë e nxehtë për disa klube që u përfshinë në tregun e transferimeve, shpenzuan miliona me shpresën për të realizuar objektivat sezonal.

Merkato mbyllet më 31 gusht dhe deri atëherë pritet të ketë sërish lëvizje, por deri në këtë pikë të merkatos klubi që ka shpenzuar më shumë është Chelsea, e ndjekur nga Barcelona dhe Bayern Munich.

Këto janë 10 klubet që kanë shpenzuar më shumë deri në këtë pikë të merkatos:

Chelsea me 186.6 milionë euro
Barcelona me 153 milionë euro
Bayern me 137.5 milionë euro
Arsenal me 132 milionë euro

West Ham me 111.6 milionë euro
Nottingham Forest 109.5 milionë euro
Manchester City 108.7 milionë euro
Paris Saint-Germain 106.5 milionë euro
Leeds United me 105.6 milionë euro
Tottenham Hotspur 101.9 milionë euro

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco