VIDEO/ Pritën 23 vite për ngjitjen në Premier League, Nottingham Forest merr fitoren e parë në kampionat

VIDEO/ Pritën 23 vite për ngjitjen në Premier League, Nottingham Forest merr fitoren e parë në kampionat

18:20, 14/08/2022

Nottingham Forest u ngjit në elitën angleze pas 23 vitesh pritje.

Sot, ekipi i drejtuar nga Kooper mori fitoren e parë në Premier League. Pas humbjes 2-0 në Neëcastle, ekipi triumfoi 1-0 në shtëpi ndaj Ëest Ham.

Goli i vetëm i takimit erdhi nga Awoniyi. Vlen të theksohet se mysafirëve iu anulua një gol i Benrahma, ndërsa Rice la penallti.

Historitë janë bërë për t’u shkruar dhe këtë e tregon më së miri Nottingham Forest. Sfida e radhës për ta është ndaj Everton.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco