Tuchel: Do të isha i lumtur ta provoja edhe një herë Lukakun

Tuchel: Do të isha i lumtur ta provoja edhe një herë Lukakun

17:01, 14/08/2022

Trajneri i Chelsea-t, Thomas Tuchel, në një intervistë të gjatë për “Sky Sports”, shpjegoi se çfarë shkoi keq me Romelu Lukaku, i cili u rikthye dje te goli me Interin pas një viti shumë të vështirë në Londër: “Periudha e tij këtu ishte zhgënjyese, por edhe për veten time për sa i përket performancës. Një pjesë të përgjegjësisë e kam unë, nuk mund t’ia hedh të gjithë fajin Romelut.

Do të isha i lumtur ta provoja edhe një herë por Lukaku vendosi ndryshe, pronari i klubit ia dëgjoi fjalën dhe ne gjetëm zgjidhjen”, është shprehur tekniku gjerman

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco