Juventus gjen akordin me sulmuesin e Barcelonës

Juventus gjen akordin me sulmuesin e Barcelonës

15:23, 14/08/2022

Juventusi duket se është shumë pranë goditjes së radhës në merkato që pritet të jetë sulmuesi i Barcelonës, Memphis Depay.

Sipas raportimeve nga “Goal” klubi bardhezi dhe lojtari kanë gjetur akordin për një kontratë 4-vjeçare me holandezin që tashmë duhet të takohet me Barcelonën për prishjen e kontratës.

Kushti i Juventusit ndaj lojtarit ka qenë ai i transferimit me kosto zero si lojtar i lirë për shkak të situatës me plusvalencat në merkato dhe kështu nëse Depay arrin të gjej gjuhën me katalanasit për prishjen e kontratës rruga për transferimin e tij në Torino do të jetë e hapur.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco