VIDEO/ Gabriel Jesus shënoi golin e parë për Arsenalin në mënyrë spektakolare

VIDEO/ Gabriel Jesus shënoi golin e parë për Arsenalin në mënyrë spektakolare

14:07, 14/08/2022

Sulmuesi brazilian Gabriel Jesus bëri debutimin e tij në Premier League për Arsenalin në një mënyrë mahnitëse, pasi ndëshkoi dy herë portierin e Leicesterit, Danny Ëard.

Në korrik, Jesus u transferua nga Manchester City te “Topçinjtë”, për të cilët nënshkroi një kontratë afatgjatë sipas së cilës raportohet se do të fitojë më shumë se 220,000 euro në javë.

Dhe nëse vazhdon të shënojë gola të tillë, 25-vjeçarit do t'i vlejë çdo cent. 

 

 

Jesus nuk e mbylli me kaq, pasi ai shënoi golin e dytë në minutën e 35-të për të kaluar Arsenalin në epërsi 2-0 kundër ekipit të Brendan Rodgers dhe mund të kishte realizuar hat-trick nëse do të kishte pak më shumë fat. Shikoni golin e dytë këtu .

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco