Ballkani feston ëndrrën, fiton 'Play-Offin' e Conference League

Ballkani feston ëndrrën, fiton 'Play-Offin' e Conference League

22:49, 11/08/2022

Ballkani është në Play-Offin e Conference League atje ku deri tash nuk ka arritur asnjë skuadër kosovare.

Ballkani e ka eliminuar skuadrën nga Ishujt Faroe pas një trileri të vërtet, ku penalltitë u përcaktuan fituesin.

Pas 90 minutave të rregullt ndeshja u mbyll me fitoren e vendasve 2:1 duke e quar ndeshjen në vazhdime pasi takimin e parë e kishte fituar Ballkani.

Pas vazhdimeve dy herë nga 15 minutave nuk kishte fitues çka duhet penalltitë të përcaktojnë fituesin, aty ku Ballkani festoi. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco