Ballkani sonte zbarkon në fushë me mision për kualifikim

Ballkani sonte zbarkon në fushë me mision për kualifikim

15:48, 11/08/2022

Ballkani sonte do ta luajë ndeshjen e kthimit kundër ekipit nga Ishujt Faroe Klasvik.

Skuadra nga Suhareka e ka për misionin kualifikimin ku në play-off do të takohet me Shkupin.

Ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri” skuadra e drejtuar nga Ilir Daja, e ka fituar me rezultat 3:2.

Sonte ndeshja do të nis nga ora 20:00 në “Torsvoellur Stadium”.

Ballkani është i vetmi ekip nga Kosova që ka mbetur në garat evropiane.

Gjilani, Drita dhe Llapi janë eliminuar më herët.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco