Ten Hag humbi në debutimin e tij në Manchester United dhe u tha tifozëve të vërtetën e dhimbshme pas ndeshjes

Ten Hag humbi në debutimin e tij në Manchester United dhe u tha tifozëve të vërtetën e dhimbshme pas ndeshjes

22:12, 07/08/2022

Trajneri i Manchester United, Erik Ten Hag, humbi në debutimin e tij në stolin e Djajve të Kuq ndaj Brighton me rezultat 2:1, dhe pas ndeshjes tha se ishte shumë i zhgënjyer dhe se tifozët duhet të jenë të vetëdijshëm se do të ketë më shumë. kohë të vështira.

Pas 45 minutave të para, rezultati ishte 2:0, në pjesën e dytë arriti të shënonte një gol, por në fund nuk u mjaftoi për të shmangur humbjen.

Manchester United vazhdoi si zakonisht, përjetoi një disfatë tronditëse në hapje të sezonit

Ten Hag thotë se ky është një zhgënjim i madh për të gjithë në klub, veçanërisht për shkak të golave ​​të lehtë të pësuar.

“Sigurisht që ky është një hap mbrapa dhe është një zhgënjim i vërtetë për ne. E dija që në fillim se nuk do të ishte e lehtë, menjëherë u dhamë dy topa dhe nuk ishte mirë për organizimin tonë të lojës. Ishte e qartë se Pjesa e dytë ishte më e mirë se sa i përket lojës në mes, me Eriksen në mes dhe Ronaldon përpara. Krijuam raste, Rashford pati dy raste të mira, por fatkeqësisht nuk i shfrytëzuam", tha Ten Hag dhe vazhdoi:

"Unë nuk jam i kënaqur, kjo është plotësisht e vërtetë. Ne humbëm dhe nuk ishte e nevojshme. Ne duhej të luanim më mirë, bëmë gabime në organizimin e lojës dhe në mbrojtje, dhe tani duhet t'i mësojmë këto mësime shpejt. Brighton janë një skuadër e mirë, lavdërime për ta, por ne nuk duhet t'i kishim lejuar dy gola."

Pas kësaj, ai tha se do të ketë kohë më të vështira në të ardhmen, e posaçërisht iu referua shansit në fillim të ndeshjes që pati Bruno dhe të cilin nuk e shndërroi në gol.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco