Milani nuk kursehet ndaj modestëve të Serie D, De Ketelaere tripletë

Milani nuk kursehet ndaj modestëve të Serie D, De Ketelaere tripletë

16:35, 07/08/2022

Milani ka zhvilluar një tjetër ndeshje miqësore, këtë herë ndaj skuadrës modeste të Serie D, Pergolettese.

Për kuqezinjtë ka spikatur blerja e verës, mesfushori me tipare sulmuese Charles De Ketelaere.

Ai ka shënuar tre prej golave në fitoren 7-1 të Milanit, një prej tyre me penallti.

Dy gola edhe për sulmuesin e ri serb, Lazetic, ndërkohë që e gjetën rrugën e rrjetës edhe Pobega e Adli.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco