Real Madridi dëshiron Mauro Icardin, por pa Wanda Narën

Real Madridi dëshiron Mauro Icardin, por pa Wanda Narën

12:34, 07/08/2022

Mauro Icardi duket se i ka bërë valixhet gati për t’u larguar nga PSG. Sulmuesi argjentinas nuk do të ketë shumë hapësira sezonin e ri tek parisienët dhe për këtë arsye po mendon seriozisht largimin.

Image

Sipas asaj që raportojnë mediat spanjolle, Real Madrid është interesuar për shërbimet e 29 vjeçarit, të cilin e shohin si zëvendësuesin ideal të Karim Benzema.

“Mundo Deportivo” shkruan se Reali është gati të futet në tratativa për Icardin, por ka një kusht: nuk duan që të bisedojnë me Wanda Narën për transferimin e sulmuesit.

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco