Barça njofton largimin e dy lojtarëve!

Barça njofton largimin e dy lojtarëve!

10:28, 02/07/2022

Nëse duhet të presim për të dëgjuar Ousmane Dembele zyrtarisht të lirë që nga mesnata e mbrëmshme, Barcelona sapo ka njoftuar largimin e dy lojtarëve: Adama Traore dhe Luuk de Jong.

Dy futbollistët do të largohen nga Barça pas përfundimit të huazimit të tyre. Përmes një postimi në rrjetet sociale klubi spanjoll i falenderojë dy lojtarët për angazhimin e tyre dhe u uroi më të mirat në të ardhmen.

Jo befasisht, Adama Traore, i cili ishte huazuar nga Ëolverhampton në merkaton e dimrit, po largohet nga Katalonia.  26 vjeçari nuk arriti të bind trajnerin Xavi dhe shumë shpejt iu zu vendi nga Ousmane Dembele. Sa i përket Luuk de Jong, i cili erdhi verën e kaluar nuk arriti të zinte një vend në formacion, teksa shkëlqeu shumë rrallë duke shënuar vetëm gjashtë herë në La Liga. Ky i fundit është rikthyer te Sevilla, por sapo ka mbërritur në Eindhoven për t'iu nënshtruar disa testeve fizike përpara se pse të mos angazhohet te PSV.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco