Telashe për Pirlon/ Tekniku italian i paguan 500 mijë euro një oligarku, por vila është nën sekuestro

Telashe për Pirlon/ Tekniku italian i paguan 500 mijë euro një oligarku, por vila është nën sekuestro

09:43, 02/07/2022

Fati i mirë duket se nuk e ka shoqëruar teknikun italian, Andrea Pirlo në transferimin te ekipi turk Fatih-Karagumruk në të cilin do të mbajë rolin e trajnerit në sezonin e ardhshëm.

Sipas raportimeve nga “Corriere.it”, 43-vjeçari ka humbur 500 mijë euro të cilat i kishte përdorur për të prenotuar blerjen e një shtëpie në Itali në zonën e “Mar Ligure” e cila do t’i kushtonte ish-trajnerit të Juventusit 2.6 milionë euro në total.

Shtëpia është sekuestruar nga ana e autoriteteve italiane për ajo ishte në pronësinë e një oligarku rus i cili ndodhet nën hetim nga shteti italian, me Pirlon që për shkak të këtyre hetimeve ka humbur 500 mijë eurot e paguara deri në zbardhjen e çështjes.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco