Rikthimi te Interi, Lukaku: Do të bëj gjithçka për të rikthyer besimin dhe gëzimin e tifozëve

Rikthimi te Interi, Lukaku: Do të bëj gjithçka për të rikthyer besimin dhe gëzimin e tifozëve

22:05, 29/06/2022

Romelu Lukalu tashmë zyrtarisht është futbollisti më i ri i Interit, me sulmuesin belg që rikthehet të vishet zikaltër përsëri, teksa mbi supe do të mbajë fanellën me numrin 90-të.

Menjëherë pasi ka firmosur kontratën me “Nerazzurët”, ish-sulmuesi i Chelsea ka dhënë edhe intervistën e parë për faqen zyrtare të klubit, teksa është shprehur shumë i lumtur që është rikthyer në shtëpi.

Është një emocion i fortë të jesh këtu. Historia që pata këtu ishte e bukur, për ekipin, për tifozët dhe për mua personalisht. Interi më ka dhënë shumë, shpresoj që tani e tutje të bëj më mirë se më parë. Tani është është koha për të punuar së bashku me ekipin dhe shpresojmë të bëjmë edhe më mirë”, ka theksuar fillimisht Lukaku.

Takimi me Zhang? Ne folëm për shumë gjëra, se si dukej e pamundur të ktheheshim këtu. Por ne e bëmë atë dhe e falënderoj atë që u shty dhe besoi se mund të bëhej. Ne ia dolëm dhe jam i lumtur.

Riktheheni në “San Siro”? Po rikthehem në shtëpi, familja ime këtu ishte mirë falë tifozëve dhe shokëve të skuadrës. Që nga dita e parë të gjithë më dhanë maksimumin për t’u ndjerë mirë këtu. Kur shkova në Angli nuk u largova nga shtëpia, kjo do të thotë diçka … Tani dua të shoh djemtë në fushë.

Çfarë ju bindi të ktheheshit? Tifozët, shokët e skuadrës dhe mundësia për të punuar me trajnerin. Kemi pasur kontakte gjatë gjithë sezonit të kaluar, mendoj se ai po bën mirë me ekipin dhe dua t’i ndihmoj ata dhe të bëjnë mirë këtu.

Inzaghit? Dhe tani unë me të vërtetë dua të punoj në të. Pashë se si luan Interi, ishte një nivel i lartë, ata fituan dy trofe të rëndësishëm, shumë keq për Scudetton, por shumë janë rritur. Ne duhet të vazhdojmë kështu, jemi në një pozicioni ku duhet të krijojmë sfidën me të tjerët. Duam të vazhdojmë rrugëtimin tonë.

Keni dëgjuar ndonjë nga shokët tuaj të skuadrës? Pothuajse të gjithë… i falënderoj, doja të kthehesha, duhet t’i falënderoj. Ata janë familja ime, vëllezërit e mi.

95 paraqitje, 64 gola. Fillon nga këtu? Në fund nuk jam individualist, por mendoj për ekipin. Do të bëja gjithçka për ta lënë Interin të fitojë, në stërvitje dhe në fushë.

Keni një mesazh për fansat? Jam i lumtur që jam rikthyer, do të bëj gjithçka për të rikthyer besimin dhe gëzimin e tifozëve, atyre dhe bashkëlojtarëve të mi”. 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco