Tjetër sukses në xhudo, Flaka Loxha e fiton medaljen e bronztë

Tjetër sukses në xhudo, Flaka Loxha e fiton medaljen e bronztë

20:41, 29/06/2022

Flaka Loxha e ka fituar medaljen e bronztë në Lojërat Mesdhetare që po mbahen në Oran të Algjerisë.

Ajo në garë për medaljen e bronztë mposht turken Hasret Bozkurt.

U nevojit Golden Score për ta përcaktuar fituesin

Ndërkohë, edhe Distria Krasniqi triumfoi sot, duke e fituar medaljen e artë në kategorinë deri në 57 kilogramë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco