Karateistja Fortesa Orana eliminohet qysh në rrethin e parë të Lojërave Mesdhetare

Karateistja Fortesa Orana eliminohet qysh në rrethin e parë të Lojërave Mesdhetare

12:45, 27/06/2022

Karateistja Fortesa Orana, është eliminuar qysh në raundin e parë të Lojërave Mesdhetare “Oran 2022”.

Orana është mposhtur nga karateistja tuniziane, Chehinez Jemi.

Lufta është zhvilluar në kategorinë deri në 68 kilogramë.

“Kanë nisur garat e sotme të karatesë në Lojërat Mesdhetare Oran 2022, ku garuesja jonë e parë ishte Fortesa Orana. Karateistja jonë u mund nga tunizianja, Chehinez Jemi, në raundin e parë të kategorisë +68 kg” njofton Komiteti Olimpik i Kosovës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco