Ultrasit rumunë do jenë të shumtë në ‘Loro Boriçi’ për Vllaznia-Universitatea Kraiova

Ultrasit rumunë do jenë të shumtë në ‘Loro Boriçi’ për Vllaznia-Universitatea Kraiova

11:17, 27/06/2022

Drejtuesit e Universitatea Kraiovës kanë paralajmëruar klubin e Vllaznisë që të përgatitet për një numër të madh tifozësh rumunë më 21 korrik në stadiumin “Loro Boriçi”, kur dhe do të luhet ndeshja e parë mes dy skuadrave në orën 21:00.

Së fundmi mediat rumune kanë raportuar se numri i tifozëve nga Kraiova që mendohet se do të udhëtojnë drejt Shkodrës do të jetë të paktën 500 vetë.

Grupimi ultras i rumunëve do të udhëtojë në mënyrë të organizuar drejt Shqipërisë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco