VIDEO/ Sherri me karrige i holandezëve tek zona e 9-katësheve, momenti kur i riu përplaset në tokë

23:07, 24/05/2022

Syri.Net ka siguruar pamjet nga sherri mes tifozëve holandezë tek zona e 9-katësheve ku i plagosur rëndë mbeti një person.

Policia ka shoqëruar në komisariat 8 holandezë ndërsa kanë nisur hetimet për ngjarjen.

Siç shihet në pamjet e siguruara, disa persona qëllojnë me karrige njëri-tjetrin ndërsa një prej tyre përplaset në tokë.

Tifozët e të dy skuadrave, Feyenord dhe Romës këtë mbrëmje janë përplasur me policinë si dhe kanë bllokuar rrugët e Tiranës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco