200 huliganë me shkopinj nisen drejt tifozave italianë, përleshen me policinë, 1 efektiv i plagosur

200 huliganë me shkopinj nisen drejt tifozave italianë, përleshen me policinë, 1 efektiv i plagosur

21:50, 24/05/2022

Te rruga ‘Mustafa Matohiti’ në Tiranë, rreth 200 tifozë holandezë me shkopinj dhe gurë janë duke u përleshur me policinë.

Sipas informacioneve për SYRI-n, deri tani është dëmtuar një efektiv policie.

Polcia i ndaloi që të ktheheshin pas sepse ishin nisur për në stadium  ku ndodhen tifozët e Romës, por nuk janë bindur. 

Ndërkohë, para se të përplaseshin me policinë, tifozët holandezë ishin duke festuar me birra dhe muzikë te baret e rrugës 'Mustafa Matohiti'.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco