Gara për titull në Seria merr fund sot, luftë mes Milanit e Interit

Gara për titull në Seria merr fund sot, luftë mes Milanit e Interit

09:45, 22/05/2022

Milani, tash e 11 vjet nuk e ka pasur kurrë më afër që të shpallet kampion i Serie A, pasi në udhëtim tek Sassuolo i duhet veç një pikë.

Me 83 pikë sa i ka aktualisht Milani dhe 81 sa i ka Interi, gara është afruar në vetëm një pikë, pasi edhe në rast se Milani barazon e Interi fiton, atëherë titulli do t’i shkojë Milanit për shkak të ndeshjeve direkte të zhvilluara mes tyre.

Në anën tjetër, Interi e pret Sampdorian me misionin e vetëm që t’i marr tri pikë të plota dhë ta pret gabimin eventual të Milanit në anën tjetër.

Milani nuk e ka fituar titullin e kampionit në Seria A që nga sezoni 2010/11, ndërsa hera e fundit që Interi u shpall kampion ishte sezonin e kaluar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco