Finale emocionuese e Europa League, Frankfurt mposht Rangers pas ‘ruletës ruse’

Finale emocionuese e Europa League, Frankfurt mposht Rangers pas ‘ruletës ruse’

23:56, 18/05/2022

Frankfurt ka fituar trofeun e Europa League. “Shqiponjat” mposhtën Glasgow Rangers pas gjuajtjeve të penalltive, pasi 120 minutat mbaruan në barazim 1-1.

Skuadra gjermane nisi festën pas suksesit 5-4 nga gjuajtja e penalltive, pasi Aaron Ramsey humbi penalltinë për skocezët.

Ky është trofeu i dytë evropian për Frankfurt në kompeticionet evropiane pas Kupës UEFA në 1980-tën.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco