Eintracht Frankfurt - Rangers/ 90 minuta nuk mjaftojnë për të pasur fitues, finalja shkon në shtesë

Eintracht Frankfurt - Rangers/ 90 minuta nuk mjaftojnë për të pasur fitues, finalja shkon në shtesë

23:02, 18/05/2022

Eintracht Frankfurt dhe Glasgoë Rangers vazhdojnë ta luajnë finalen e Europa League edhe pse 90 minutat janë mbyllur. Koha e rregullt u mbyll në barazim 1-1 dhe tashmë do duhet të paktën shtesa prej 30 minutash për të vendosur fituesin.

Pjesa e parë u mbyll në barazim pa gola, ndërsa në të dytën u shënuan dy të tillë.

Fillimisht ishin skocezët që kaluan në avantazh në minutën e 57-të, me anë të Aribos, pas gafës së Tutës.

Mirëpo avantazhi i Rangers nuk zgjati shumë pasi në minutën e 69-të, Rafael Borre vendosi baraspeshën.

Në minutat e mbetura të dyja skuadrat patën raste, por gol nuk kishte dhe shtesat do duhet të luhen, ndoshta edhe penalltitë.

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco