VIDEO/ Chiellini i thotë lamtumirë Juves, tifozët duartrokasin legjendën e 'Zonjës së Vjetër’

VIDEO/ Chiellini i thotë lamtumirë Juves, tifozët duartrokasin legjendën e 'Zonjës së Vjetër’

22:04, 16/05/2022

Luhet takimi mes Juventus dhe Lazios, teksa shënoi minuta e 17-të, po aq sa vitet e Giorgio Chiellini me fanellën e Juventusit, u dha edhe lamtumira e kapitenit në “Allienz Stadium”.

E mbyll kështu aventurën e tij, legjenda e “Zonjës së Vjetër”, mes përqafimeve të shokëve dhe duartrokitjeve të pranishmëve, me shiritin e kapitenit që kaloi në krahun e një tjetër lojtari që ka ndeshjen e fundit me bardhezinjtë, Paulo Dybala.

Pas përshëndetjeve mes shokëve dhe pjestarëve të tjerë të skuadrës, Chellimi shkoi edhe pranë tifozëve teksa i përshëndetë, me emocionet që e kanë kapluar atë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco