Donjeta Sadiku i sjell Kosovës medalje në boks

Donjeta Sadiku i sjell Kosovës medalje në boks

18:51, 16/05/2022

Boksierja Donjeta Sadiku ka fituar medalje botërore në Kampionatin Botëror të Boksit, që po mbahet në Stamboll të Turqisë.

Komiteti Olimpik bën të ditur se kjo është medalja e parë botërore e Kosovës nga sporti i boksit për seniore.

Sadiku e ka mposhtur Wu Shih-yi të Taipeit, në çerekfinalen e kategorisë -60 kg.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco