Barcelona përshpejton procedurat për rinovimin e kontratës me yllin spanjoll

Barcelona përshpejton procedurat për rinovimin e kontratës me yllin spanjoll

17:34, 16/05/2022

Katalanasit prej kohësh i kanë nisur bisedimet për rinovimin e kontratës me Gavin, pasi marrëveshja aktuale është e vlefshme deri më 30 qershor 2023.

Veç kësaj klauzola aktuale që Gavi të largohet është vetëm 50 milionë euro dhe shumë klube janë në gjendje ta paguajnë atë dhe ta bëjnë tyrin talentin.

Në këto kushte Barcelona është hedhur në sulm për ta bindur Gavin të nënshkruajë kontratën e re, që do të ketë një klauzolë 1 miliard euro si Ansu Fati dhe Pedri.

Gjithçka është çështje kohe, për të ardhur te takimi final dhe firma mbi kontratë që konkretizon këtë operacion jo 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco