Finalja e FA Cup/ Liverpool - Chelsea, 'të kuqtë' dëshirojnë të 'thyejë' mallkimin

Finalja e FA Cup/ Liverpool - Chelsea, 'të kuqtë' dëshirojnë të 'thyejë' mallkimin

15:01, 14/05/2022

Kanë mbetur edhe pak orë nga nisja e finales së  FA Cup  mes Liverpoolit dhe Chelseat , me “të kuqtë” që duan të “thyejnë” mallkimin e këtij kompeticioni dhe ta fitojnë atë, për herë të parë pas 16 vitesh. Në të njëjtën kohë, “blutë” do të kërkojnë të justifikohen dhe të arrijnë në pushtim pas dy tentativave të dështuara radhazi .

Momenti për fitimin e FA Cup  është tani më afër se kurrë. Liverpool dhe Chelsea takohen në  Ëembley , në 150-vjetorin e Kupës, me të dy skuadrat që kanë të njëjtin synim , por me motive të ndryshme.

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco