Uta Ibrahimi me një tjetër sukses, ngjitet në majën Makalu me lartësi prej 8485 metrave

Uta Ibrahimi me një tjetër sukses, ngjitet në majën Makalu me lartësi prej 8485 metrave

13:30, 14/05/2022

Uta Ibrahimi ka vazhduar me suksese në sportin e alpinizmit.

Alpinistja kosovare ka arritur që me plot sukses të ngjitet në majën Makalu, në Kinë që është e pesta më e larta në botë.

Ibrahimi ka lajmëruar se kjo maje ka 8485 metra lartësi derisa me plot sukses ka arritur të ngjitet mbi të.

Gjilanasja ka shkruar një rrjetet e saj sociale për këtë aventurë të re, duke thënë se ngjitja në majën Makalu ka qenë shumë e veçantë për të pasi ishte e shtata prej 14.

Ajo ka thënë se do të vazhdoj deri në fund për tu ngjitur në 14 maje të ndryshme.

Postimi i plotë nga Uta Ibrahimi:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco