Strakosha drejt Fulham, Lacio gjen zëvendësuesin e shqiptarit

Strakosha drejt Fulham, Lacio gjen zëvendësuesin e shqiptarit

12:40, 14/05/2022

Pas dhjetë vitesh në Lacio, Thomas Strakosia do të përkas së kaluar në fund të sezonit tek klubi italian.

Portieri shqiptar ka humbur pozicionin e titullarit dhe nuk do të rinovojë kontratën me bardhekaltërit, si pasojë do të jetë i lirë të firmos me kë skuadër dëshiron pas disa javësh. Sipas mediave të ndryshme europiane, Strakosha pritet të firmos me skuadrën e Fulham në Premier League.

Duke parë situarë, drejtuesit e klubit italian kanë nisur kërkimet  për një element tjetër të vlefshëm për t’i besuar portën.

Kandidati numër një është Marco Carnesecchi, në pronësi të Atalantës, i cili vjen nga një kampionat i shkëlqyer duke kulmuar me ngjitjen në Serinë A të skuadrës ku është i huazuar, Cremonese.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco