Destinacioni i ardhshëm i Ryan Gravenberch zbulohet aksidentalisht nga shoku i skuadrës

Destinacioni i ardhshëm i Ryan Gravenberch zbulohet aksidentalisht nga shoku i skuadrës

15:30, 13/05/2022

Ajax Amsterdam sapo është kurorëzuar kampion i Holandës për herë të 36-të në historinë e tij, një rekord kombëtar. Megjithatë, ashtu si ajo që ndodhi pas sezonit 2018-2019, klubi Ajaxit “rrezikon” të humbas disa titullar këtë verë. Pas trajnerit Erik ten Hag që do t'i bashkohet Manchester United, edhe disa lojtarë të tjerë do të ndjekin shembullin dhe të provojnë sfida të reja.

Ky është rasti i Ryan Gravenberch (19 vjeç). Mesfushori i ri holandez prej disa javësh pritet t'i bashkohet Bayern Munichut. Shoku i tij i skuadrës, Kenneth Taylor (19), gjithashtu zbuloi në një video gjatë festës kalimin e tij tek klubi gjerman: “ Fatkeqësisht, ai do të na lërë, por e meriton, e meritoi. Ai është binjaku im. I urojmë fat te Bayern Munich. »

 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco