E bujshme, Dybala pranë kalimit te Interi

E bujshme, Dybala pranë kalimit te Interi

17:20, 27/01/2022

Mediat italiane shkruajnë se drejtori i Interit, Beppe Marotta po mendon të sjellë gjatë verës futbollistin e Juventusit, Paulo Dybala.

Kontrata aktuale e Dybala me Juventusin skadon në qershor dhe e ardhmja e tij është e pasigurt.

Agjenti i tij do të kthehet në Itali në shkurt për t’u takuar me drejtuesit e Juventus dhe për të diskutuar të ardhmen e ‘La Joya”.

Spas “Gazzetta dello Sport”, Inter i ka mundësitë financiare për të përmbushur kërkesat e Dybalas.

Zikaltërit janë të gatshëm të ofrojnë një kontratë 5-vjeçare ku Dybala do të përfitojë 7,5 milion euro në sezon. Problemi i vetëm për Interin është se duhet të gjejë një marrëveshje me Juventusin në fillim.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco