Tardelli paralajmëron Juventusin: Vlahovic nuk mjafton

Tardelli paralajmëron Juventusin: Vlahovic nuk mjafton

15:32, 27/01/2022

Fituesi i Kupës së Botës me Italinë, Marco Tardelli thotë se transferimi i Dusan Vlahovic te Juventus nuk do të bëjë ndryshim në garën për Scudetton.

Sulmuesi i Fiorentinës është në prag të bashkimit te Juventusit për 75 milionë euro.

“Ne kemi nevojë për diçka tjetër përveç atij. Para së gjithash mesfusha duhet të rikshikohet edhe më pas duhet të gjejnë një mbrojtës të shkëlqyer”, tha Tardelli.

“Këtë vit Interi nuk ka rivalë – edhe në vështirësi dhanë shenja të rëndësishme. Me Robin Gosens dhe Felipe Caicedo ata gjithashtu vazhdojnë të punojnë mirë në tre”.

“Le të themi se Vlahovic është një fillim i mirë për Bianconerët, por siç thashë, ne kemi nevojë edhe më shumë”, përfundoi ai

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco