Eriksen gjen skuadër, për 6 muaj do luajë në Angli

Eriksen gjen skuadër, për 6 muaj do luajë në Angli

09:12, 24/01/2022

Christian Eriksen është vetëm 24 orë larg nënshkrimit të kontratës së re, që do i hapë rrugën rikthimit të tij në fushën e blertë.

Ish-mesfushori i Interit ka vendosur të rinisë karrierën në Angli, aty do t’i bashkohet Brentfordit me anë të një marrëveshjeje 6-mujore, me të drejtë rinovimi edhe për 1 vit tjetër.

Danezi kështu do të ketë mundësinë të luajë shanset e tij për të qenë pjesë e kombëtares që do të përfaqësojë Danimarkën në Botërorin e Katarit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco