Sergio Ramos shënon golin e parë me PSG-në: Në fillim e kisha të vështirë të përshtatem

Sergio Ramos shënon golin e parë me PSG-në: Në fillim e kisha të vështirë të përshtatem

08:56, 24/01/2022

Sergio Ramos shënoi golin e parë me PSG-në mbrëmjen e djeshme.

Ekipi i Mauricio Pochettinos fitoi 4-0 në “Parc des Princes” kundër Reims dhe ish-kapiteni i Real Madridit realizoi golin e dytë të ekipit të tij pas një insistimi në zonën kundërshtare.

35-vjeçari foli pas ndeshjes për mikrofonat e “Prime Video”.

Sergio Ramos shpreson të shënojë sa më shumë gola, teksa thekson se po e merr veten dhe nga dita në ditë po përshtatet gjithnjë e më mirë në kryeqytetin francez dhe tek ekipi i ri.

Jam i lumtur për golin tim të parë me PSG-në, shpresoj të shënoj edhe shumë gola të tjerë. Kam tre javë që stërvitem me grupin. E rëndësishme është të kap ritmin e shokëve, të vazhdoj të përmirësohem fizikisht dhe të vendos në fushë versionin më të mirë të vetes. Përshtatja ime këtu ka qenë e vështirë në fillim. Kam jetuar shumë vite në Madrid, por tani ndihem më mirë në Paris”, tha Ramos.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco