Agjenti i Ndombele në Paris, diskuton marrëveshjen e mundshme me PSG-në

Agjenti i Ndombele në Paris, diskuton marrëveshjen e mundshme me PSG-në

21:31, 22/01/2022

Paris Saint-Germain është në garë për të blerë mesfushorin e Tottenham Hotspur, Tanguy Ndombele.

25-vjeçari nuk ka gjetur hapat e tij me klubin e Premier League që kur iu bashkua atyre në vitin 2019, si rezultat, ai po kërkon të ndryshojë ambient.

Ndombele duket i prirur për t’u rikthyer në Francë, më konkretisht në vendlindjen e tij, Paris.

Sipas “Footmercato”, punët po ecin në drejtimin e duhur pasi agjenti i Ndombele ndodhet në kryeqytetin francez duke diskutuar me drejtuesit e Parisien.

Raportohet sugjerojnë se Spurs duan që PSG të mbulojë 100 për qind të pagave të lojtarit nëse ndodh huazimi. Për më tepër, klubi kryeqytetas dëshiron të shkarkojë një mesfushor për të pastruar një vend dhe për të marrë disa paga nga fatura e tyre për të balancuar atë.

Me më pak se dy javë deri në mbylljen e afatit kalimtar të janarit, Les Parisiens do të duhet të lëvizë shpejt për të hequr qafe një ose dy lojtarë për të krijuar një vend për Ndombelen.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco