Fisnik Asllani, në bankën rezervë për Hoffenheim

Fisnik Asllani, në bankën rezervë për Hoffenheim

16:32, 22/01/2022

Futbollisti Fisnik Asllani që është pjesë e ekipit gjerman Hoffenheim do të jetë në bankën rezervë për duelin ndaj Borussia Dortmund.

Sulmuesi me prejardhje nga Kosova, për herë të tretë është ftuar të jetë pjesë e ekipit të parë të Hoffenheim, teksa kishte debutuar në Bundesliga në xhiron e 12-të në përballje kundër RB Leipzig.

Asllani me formën e mirë të treguar te ekipi U21, ka bindur trajnerin Sebastian Hoeness për ti’u bashkangjitur skuadres se parë të Hoffenheim.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco