Po festonin golin, dy lojtarët e Aston Villas goditen me shishe nga tifozët e Everton

Po festonin golin, dy lojtarët e Aston Villas goditen me shishe nga tifozët e Everton

15:12, 22/01/2022

Teksa po luhej ndeshja mes Aston Villas dhe Evertonit, në kuadër të javës së 23-të të Premier League , Matty Cash dhe Lucas Digne janë goditur të dy nga një shishe e hedhur nga mbështetësit e Evertonit. Dy lojtarët e Villans u goditën në kokë teksa festonin golin e Buendia, pak para fundit tw pjesës së parë (1-0, 45 + 3), në Goodison Park.

Image

Të dy lojtarët u goditën nga një shishe e hedhur nga një tifoz, por ata mundën të vazhdonin lojën. Policia dhe stafi i Everton po hetojnë incidentin, ndërsa të dy klubet ende nuk kanë reaguar për incidentin.

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco